Aktuálně

Červenec

Tak je 15.7 a já jsem zrovna ukončil mojí dlouhou rehabilitační terapii. Po  Axonu se začínám sám přetáčet z bříška na záda a někdy se mi to povede i ze zad na bříško ale pořád si to ulehčuju záklaněním hlavičkou tak musím hodně cvičit přetáčení abych to dokázal i bez zalamování do luku. Po cvičení v Therapy Centru jsem se hodně zpevnil hlavně v nohách a naučil jsem se zase cvičit a posilovat jinak. Taky je u mně podezření na alergii na lepek a laktozu a tak mám dietku a v srpnu jdu na testy kde se dozvíme co a jak. Ted budu cvičit s tetou doma a posilovat svalíky a 21.8 odjíždím na další 3týdny na terapii do Axonu kde budu makat zase s Lukášem a taky úpři terapii budu docházet 1x týdně do Therapy Centra na Kraniosakrální byodinamiku kam budu docházet potom od září 1x týdně na cvičení,masáž,kraniosakrální byodinamiku. Ted mě bude čekat malý operativní zákrok ale věřím že to zvládnu bez větších problémů. Zase se ozveme po další terapii :-)

Červen

Po delší době se ozývám jak se mi daří.

Terapii v březnu v Axonu jsem zvládl dobře. Dost jsem se zase zlepšil v pohybech . V květnu jsem neplánovaně odjel do Arpidy kde jsem cvičil celý 14dnů první týden bobatha a druhý týden vojtovku která mi kupodivu šla taky dost dobře, hezky jsem se zpevnil a byl jsem moc šikovný. Od března jsem se léčil s očičkem kde sem měl zánět rohovky a spodního víčka, teprve ted ho mám konečně zdravé ale bohužel mi bylo zjištěno že kvůli nemocnému očičku se mi zhoršili dioptrie a na tom nemocném očičku mám 8 dioptrii. Takže dostanu nové brejličky a každý den budu muset mít zalepené zdravé očičko abych mohl pracovat tím nemocným. Od 12června jsem zase v Axonu a tentokrát makám s FYZIOTERAPEUTEM Lukášem který je taky moc hodný a teprve ted po týdnu jsme kamarádi a ja s ním komunikuju. V Axonu končím 2.7 kdy se budu stěhovat na Vinohrady kde budu dalších 14 dnů docházet do Therapy Centra ještě cvičit, budu tam mít taky ergoterapii, logopedii, a další procedury.Děkuji Všem kdo mi drží palce a pomáháte finančně.

 Březen 

V únoru jsem prodělal  dost těžké Neštovice a k tomu se mi přidal pásový opar okolo dírky od pegu. Těch 14dnů jsem brečel a byl jsem dost protivný ale naštěstí jsem to stihl vymarodit a od 27.2. do 24.3  jsem v Axonu na Terapii a jde mi to velmi dobře.Mám fyzioterapeutku Klárku a moc mě chválí, teda  ze začátku jsem trošku rezignoval a první 4dny nespolupraoval ale po 14 ti dnech už jsme dost sehrané. Tak mi držte palce :-)                                  

 Leden 2017

Tak tu máme zase nový rok, Celý prosinec pro mě byl obtížný nejdřív jsem 14 dnů marodil s chřipkou a po chřipce jsem dostal těžký zánět očí, tak jsem nebyl celý prosinec ani ve škole. Do axonu jsem nakonec nenastoupil kvuli hodně zameškané škole tak do axonu pojedu až 28.2 na 4týdny, už se moc těším, bohužel zrušily ambulantní rhb a tak budu nadále cvičit doma a jezdit na rhb. Taky mě čeká po dvou letech vyšetření očiček tak uvidíme jestli jsem se zlepšil, podle babičky bez brýlí lépe vidím a vnímám. Tak tedy uvidíme. V létě mě čeká tedy koncert v Děčíně kde budou pro mě dražit věci+ taky budu mít nějaké další akce ale to je zatím vše daleko. Ted jen musím docházet do školy abych mohl v Únoru odject do axonu, už se moc těším :-). Vánoce jsem si užil doma a dostal jsem pod stromeček spacák na vozík, tak mi je konečně venku teplo a nejsem zmrzlej. Další novinkou je to že jsem se konečně po 5ti letech dočkal a vyndali mi Výživovou sondu(knoflík) Hurááá konečně mě bříško nebolí, nebrečím když na něm ležím a hlavně babička mi nemusí bříško 2x až 3x denně čistit a u toho já vždy plakal. Takž ode dneška už jen pití pusinkou a jídlo to samé, babička semnou musela mít hoooodně trpělivosti aby jsem se naučil kousat a hlavně pít. Tenhle rok mě čeká dost terapií 4x budu  v axonu a kdž to zvládnu hlavně po finanční stránce díky vám všem kteří mi pomáháte tak bych chtěl 2 x až3x ject do Prahy na Vinohrady kde je Therapy centrum v kterým hodný tety a strejdové pomáhájí zase uplně jinak a jsou na to tak skvělé odezvy jako na kosmíka, první tuto terapii budu absolvovat 19.4 až 29.4.2017  tato terapie je na 10 dnů a stojí 24 000kč :-( to je pálka co :-(, velmi doufám že mi to pomůže a já třeba zase lépe udržím tu hlavičku když jsem na čtyřech :-)

 Říjen 2016

 Celý srpen jsem byl v axonu kde jsem cvičil s novou tetou Komal a byl jsem tam s babičkou a potom i s tetou. Tuto terapii jsem zvádl uplně s přehledem, mimo prvního týdne jem vůbec nebrečel a nebyl ani unavený tak mi to šlo lépe. Měsíc tam utekl jako voda a ja nabral zase dost svalů a dostal větší sílu takže se udržím déle sám sedět a s malou pomocí se dokážu sám přetočit ze zad nabřicho a z bříška na záda a ještě lépe skoro bez pomoci z boku na zada nebo na břícho.První týden jsem jezdil na samé kontroly,druhý týden jsem byl ve škole a bohužel jsem potom omarodil a 14dnů jsem se nemohl zbavit kašle ani rými tak jsem bohužel promeškal můj koncert v Berouně který se konal 23.9 kde zpívali pro mě skupina Wohnout, moc jim vše děkuju vybralo se na mně 48 000kč což je krásná častka která zaplatí celou třitýdenní terapii. 6.10 jsem odjel cvičit do lázní tak zase začínám makat na sobě a až přijedu tak v Lednu jedu zase do axonu. Přítí rok do axonu pojedu 4x a tak budu rád za veškerou pomoc která mi pomůže ty terapie zaplatit (Fotky z axonu jsou v albu ).

 6.10 jsem nastoupil do lázní a bohužel jsem je po 17ti dnech musel ukončit kvůli hrozným epileptický záchvatům který jsem měla skoro každý den a 3x až 4denně. 24.10 jsem jel na vyšetření na neurologii ,kde se zjistilo že jsem vyrostl od června 10cm!! a tak mi musela paní doktorka zvýšit prášky na epilepsii. Doktorka dokonce volala i doktorce z axonu a ta řekla mojí tetě i babičce že to je kvůli tomu že mám nahozený mozek na pořádný cvičení kde cvičím opravdu 4 hodiny denně a můj mozek se nezvládnul po měsíci z axonu přesunout na cvičení z lázní a tím pádem se bránil záchvaty. Ted jsem od neděle doma a už jsem dobrý teda ještě se trochu lekám okolních zvuků ale už nemám žádné záchvaty. Já ted budu v klidu doma za 14 dnů pujdu zkusit školu a v lednu nastoupím znova do axonu na tři týdny. Jinak můj velký pokrok z axonu je ten že se udržím maličkou chvilku sám na čtyřech bez ortéz. Doma mají ze mě obrovskou radost a moc se těším až se naučím po čtyřech někam dolézt Fotky z lázní jsou zase v albu :-) 

Srpen 2016 :

Všechny vás po delší době zdravím, 16.7 jsem se vrátil z tábora kde jsem si užil kopec srandy,zábavy a nabíraní zdravého vzduchu, po cestě domů jsem bohužel dostal po roce tři epileptický zachvaty, tak jsem hned v ponděli musel za paní doktorkou na eeg kde se zjistilo že jsem zase přibral (24,5kg) od poslední kontroly a tak mi nestačily prášky doktorka mi je zvýšila a už jsem zase v pohodě. Dneska mi došel nový válec na cvičení a tak už jen musím počkat na ortezy na ruce a budu cvičit už pořadně i doma:-). Tímto vám ohlašuji že měsíc dovolené bez cvičení uteklo hrozně rychle a já se začinam pomalu balit protože už tuto neděli odjiždím na měsic do Prahy kde budu zase cvičit v kosmickém oblečku. Tentokrát můj cíl je abych se ještě zpevnil v sezení a hlavně abych se naučil jak se mám dostat z leže do sezení sám abych nemusel pořad upozorňovat moji rodinu že chci sedět

Tímto chceme také moc poděkovat nadaci Sluníčko ktera nám zaplatila rehabilitační válec a přispěla taky na motomed který snad do vánoc bude doma :-)
Dalši poděkovaní patří firmě www.excorde.cz ktera nám vyrobila válec a měla trpělivost počkat na nadaci <3 (Fotky jsou ve fotogalerii)

Červen 2016:

Zítra odjíždím  na dětský tábor pro děti s postižením do Orlických hor v Neratově s mojí hodnou tetou která se tam o mě postará, budu  na čerstvém vzduchu který mi určitě taky prospěje. Fotky z tábora budou ve fotogalerii

Dnes nás navštívily z Organizace Hašle a předali Michálkovi  finanční šek na srpnový Rehablitační pobyt v Axonu  ještě jednou jim tímto velmi děkujeme. Michálkova fotka se šekem je ve fotogalerii.

 Květen 2016

Dneska Michálkovi přišla rehabilitační podložka na cvičení ale taky na ležení. Michálek už je velký a hlavě dlouhý kluk a na gauč se už  bohužel nevejde a tak bude ležet takto na podložce, která je krásně měkká. Fotka je v Galerii :-)

Mockrát děkujeme našemu novému sponzorovi  http://www.isotra.cz/ za finanční dar na další terapii v Axonu.

Michálek se taky dostal do novin. Děkujeme Neurorehabilitační Klinice  Axon, za zprostředkování novinářky která sepsala náš příběh.  Náš příběh v noviách je v sekci Fotogalerie. Druhou dnešní Novinkou je že nám odedneška už funguje Transparetní Účet přímo pro Michálka.

https://www.gemoney.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=9898989898


                                               29.4.2016

Dneska jsme ukončily naší první měsíční terapii v Neurorehabilitační klinice Axon. Michálek se hodně naplakal a byl velmi unavený ale taky se snažil pořádně cvičit. Včera jsme měli závěrečnou kontrolu u paní doktorky kde nás velmi ale velmi pochválila za náš a pro nás veliký pokrok a to že Michálek začíná sám sedět!!!!. Když ho posadíme tak krásně sedí a to před terapií vůbec nedokázal. Jsme nadšený že mu terapie takto pomáhá a jak nám řekla doktorka je to náš start k novému pohybu. Začínáme schánět tedy další finance na další terapie. Podle doktorky by tuto terapii měl podstupovat  co nejčastěji aby jsme se mohli posouvat pomalu dál a dál. Míša bude muset ted hodně cvičit jak u naší rehabilitační sestřičky ale i u nás doma a tak musíme co nejdřív koupit rehabilitační podložku na cvičení aby jsme měli kde zlepšovat naše sezení,být na čtyřech a taky hodně posilovat celé tělo. Finanční pomoc je ted pro nás velmi důležitá, bohužel bez ní se na terapii nedostaneme a tak budeme rádi uplně za veškerou finanční pomoct, nebo zprotředkování charitativní akce/koncertu pro Michálka. Málem jsme se zapomněli pochlubit tím že máme z rehabilitace pár fotek s naši skvělou rehabilitační sestřičkou Helenkou tak budou vloženy do Fotogalerie. Jako novinkou u nás snad už brzy bude Hippoterapie sice slečna na to nemá papír ale praxi s takovými dětmi má a tak to co nejdřív vyzkoušíme a uvidíme jestli se to Míšovi bude líbit.